slideshow slideshow slideshow slideshow

Tipy na výlet

Naším heslem „AKTIVNĚ NA LIPNĚ“se zaměřujeme na turisty, kteří chtějí poznávat, či provozovat pěší turistiku nebo cykloturistiku.

 • Areál letních sportů (s pláží, hřišti a dalším vyžitím) jen 300 m od hotelu.
 • Více než 360 km cyklostezek a cyklotras okolo Lipna, včetně přívozů. Trasy vedou přímo kolem hotelu – super cyklo a in-line trasa Přední Výtoň – Lipno – Frymburk, vhodná i pro začínající cyklisty. Ideální trasy na Vítkův Hrádek, Schwarzenberský kanál, Šumavou…
 • Pěší turistické trasy vedoucí přímo kolem hotelu – Šumava je krásná celý rok.
 • Lipno (cca 8 km), kde je Stezka v korunách stromů, bobová dráha, možnost exkurze do vodní elektrárny, lanové centrum, bikepark, …
 • Město Český Krumlov ( cca 30 km) – město zapsané na seznamu památek UNESCO, hrad Rožmberk ( cca 15 km) – sídelní hrad jednoho z nejmocnějších rodů, klášter Vyšší Brod ( cca 12 km) – klášter s možností zhlédnout unikátní Závišův kříž, v areálu kláštera je umístěno Poštovní museum. Vítkův Hrádek – zřícenina hradu s překrásným výhledem na Lipenské jezero. Čertova stěna ( cca 10 km) – ukázka síly přírody. Kleť  ( cca 38 km) - vrchol s nejstarší kamennou rozhlednou. Dívčí Kámen (cca 38 km) – zřícenina hradu nad Vltavou.
 • Raft z Vyššího Brodu po nejznámější vodní trase (řece Vltavě) v Čechách.
 • Parník na Lipně s nástupním místem v lipně, nebo ve Frymburku..

V zimním období klienti ocení zcela ideální umístění hotelu mezi třemi špičkovými lyžařskými skiareály:

 • Skiareál Hochficht (cca 40 km), nejlepší skiareál mimo Alpy, více než 20 km sjezdovek
 • Skiareál Sternstein (cca 18 km), hodně dobrý skiareál s kabinkovou lanovkou
 • Skiareál Lipno (cca 8 km), jeden z nejlepších skiareálů v Čechách, ideální pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi

1. Přední Výtoň 2. Lipno nad Vltavou 3. Vyšší Brod
4. Rožmberk 5. Vítkův Hrádek 6. Schwarzenberský kanál
10. Skiareál Hochficht 11. Skiareál Sternstein 12. Skiareál Lipno

 

TIPY NA VÝLET - Český Krumlov

Město Český Krumlov

Město Český Krumlov patří mezi nejkrásnější a architektonicky nejzachovalejší města v České republice. Leží v údolí řeky Vltavy. Prvními majiteli hradu a města, které je zmiňováno v letopisech již v polovině 13. století, byli páni z Krumlova, později Rožmberkové, Eggenberkové a Schwarzenbergové. Český Krumlov, se svojí vzácně zachovalou středověkou urbanistickou kompozicí a s rozsáhlým fondem gotických a renesančních budov, byl pro svoji jedinečnost v roce 1992 zapsán do Seznamu světového, kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Jedním z nejpůsobivějších okamžiků návštěvy Českého Krumlova je jistě procházka po křivolakých uličkách a náměstí historického centra, které vždy zapůsobí rozmanitostí a pestrostí jednotlivých objektů a stavebních slohů. Ve městě se nachází množství církevních staveb, z nichž nejznámější je kostel sv. Víta z roku 1439. Nalezneme zde celou řadu galerií a muzeí. Asi nejvýznamnější je Art centrum Egona Schieleho, dnes již evropsky proslulá galerie moderního umění. Město v průběhu roku žije celou řadou hudebních a filmových festivalů, divadelních představení a lidových slavností. Romantiku pobytu v Českém Krumlově umocňuje příjemné posezení v hospůdkách a vinárnách, příjemné nákupy v útulných obchodech, nebo možnost přenocování v historických objektech, ve kterých se nachází množství hotelů a pensionů.

Při procházce městem se určitě zajděte podívat na tato místa (vyznačena na mapě):

 1. Plášťový most – několikapatrový most spojující Horní hrad se zámeckou zahradou.

 2. Pohled na zámek přes řeku – z místa zvaném Na Ostrově se Vám nabízí jedinečný pohled na zámek.

 3. Náměstí – na náměstí naleznete budovu renesanční radnice spojenou ze dvou budov v roce 1580, výrazný architektonický prvek je společná atika těchto dvou staveb. Na náměstí naleznete také mariánský morový sloup s kašnou.

 4. Určitě se vyplatí projít uličkou spojující náměstí s Kostelní ulicí.
  Tato uzoučká ulička má v sobě kouzlo a půvab.

 5. Kostel svatého Víta.

 6. Horní ulicí, kolem okresního muzea se dostanete až k divadlu. Na tomto malém náměstí naleznete schodiště, které Vás zavede k řece. Tudy můžete projít až do ulice Parkán, kterou se dostanete až k “dřevěnému mostu”.

 7. Dřevěný most” – vyplatí se na chvíli zastavit a pokochat se výhledem na zámek, nebo na druhé straně na budovu bývalého špitálu s kostelem sv. Jošta.

 8. Zámecké schody – vás zavedou na první nádvoří zámku Český Krumlov, přímo k hradnímu příkopu s dovádějící medvědí rodinkou.

Tip: Český Krumlov jako na dlani budete mít, pokud absolvujete procházku ke kapli na Křížovou horu

Hrad a zámek Český Krumlov

Dominantou města je Státní hrad a zámek. Komplex tvoří více než čtyři desítky historických budov, věž z roku 1257, která byla do dnešní podoby přestavěna v 16. století, zámecká zahrada s kaskádovou barokní fontánou, nejstarší letohrádek Bellárie ve střední Evropě a zámecké barokní divadlo s kompletně zachovalým původním zařízením včetně scénických proměn.
V období od dubna do října (vždy mimo pondělí) nabízí návštěvníkům několik prohlídkových tras a výstavních prostor.
Pokladna pro zakoupení vstupenek se nachází na II. nádvoří, doporučujeme zakoupit vstupenky na prohlídkové trasy s dostatečným předstihem.
smiley I. prohlídková trasa – (vstup ze III. nádvoří) renesanční a barokní apartmá, zlatý kočár, maškarní sál.
cheeky II. prohlídková trasa – (vstup ze III. nádvoří) interiéry zámku z 19. století.
cool III. prohlídková trasa – (vstup z V. nádvoří) zámecké barokní divadlo s kompletně zachovalým původním zařízením a kostýmy.