slideshow slideshow slideshow slideshow

Lodí po Lipně

Lodí, anebo jen přívozem?

Jeden z nejkrásněších pohledů na Lipno je z paluby výletní lodi, říkají mnozí návštěvníci přehrady.

Lodní dopravu zde provozuje společnost ROSENBERGER - Lipno - Line s.r.o., která má k dispozici tři velké výletní lodě se jmény SMETANA, ADALBERT STIFTER a VLTAVA.

Loď Adalbert Stifter je ta větší, která na Lipně jezdí od roku 2012. V plavební sezoně, tedy přibližně od poloviny dubna do konce října, pluje Adalbert Stifter většinou na jižní polovině jezera, v okolí Lipna nad Vltavou a Frymburka. Zajišťuje lodní dopravu a také velmi oblíbené okružní plavby, včetně večerních okruhů s programem při západu slunce. Denní okružní plavby většinou trvají přibližně jednu až dvě hodiny, podle místa nástupu a výstupu. Večerní okruhy jsou pak až tříhodinové. O letních prázdninách může vyplouvat loď někdy i čtyřikrát denně z přístavu Lipno nad Vltavou a z Frymburku. Na palubě lodi se lze občerstvit v lodním baru a pokud budete mít štěstí, zažijete například plavbu s dětským programem nebo s taneční hudbou. Kapacita lodě Adalbert Stifter je až 250 osob a její aktuální jízdní řády najdete na webových stránkách www.lipno-line.com .

Druhou lodí je Vltava, která vozí pasažéry již od roku 1959, tedy téměř od napuštění přehradní nádrže. Vltava před letní sezonou pluje hlavně se školními výlety a skupinami, které si chtějí užít speciální trasu plavby. A o prázdninách vozí turisty a cyklisty na linkách přes celé Lipno nebo na plavbách v severní části jezera - mezi Horní Planou a Černou v Pošumaví. I zde si z jízdního řádu můžete vybrat oblíbenou okružní plavbu. Také na lodi Vltava se během plavby můžete lehce občerstvit a dozvíte se zajímavosti o místech, kolem kterých právě plujete. Rozpis plaveb lodi Vltava je také vždy na webových stránkách lodní společnosti: www.lipno-line.com

A nejnovějším přírůstkem do flotily je loď SMETANA, vyrobena v roce 1999 v Německu. Svoji kariéru začala jako osobní  loď na severu Německa, asi po 2 letech byla dokonce mořskou cestou převezena na řeku Rýn, kde sloužila jako vyhlídková loď v historickém městě Speyer. Od sezony 2020 pluje pod českou vlajkou. Rozpis plaveb lodi Smetana je také vždy na webových stránkách lodní společnosti: www.lipno-line.com

Hotel AKTIV*** Vás zve na platbu se společností ROSENBERGER - Lipno - Line s.r.o. !

 

Přívozem přes Lipno - ta možnost na třech místech se nechat převést přes Lipno:

enlightened Nejbližší a nejlepší: Přívoz Frymburk - Frýdava, jen dva a půl km od hotelu je možnost se převést (pěšky, na kole, autem,..) do městečka "na vodě" Frymburku. Jednoznačně doporučujeme pro pěší a cyklo-turistiku. Ceník a jízdní řád na tomto odkazu.

TIP: vyhlídková plavba po lipenském jezeře lodí Marta. Přijďte si užít rodinný výlet nebo plavbu s přáteli.

  • Kapacita lodi je maximálně 10 osob, Možnost zajištění piknikového koše, Pronájem lodi od 400,-Kč / 30 minut

yes Nejdelší: Přívoz Dolní Vltavice - Kyselov, delší zážitek a super využití pro cykloturistiku. Ceník a jízdní řád na tomto odkazu.

Dolní Vltavice Arronet

heart Nejvzdálenější: Přívoz Horní Planá - Bližší Lhota, provozovatelem je město Horní Planá. Ceník a jízdní řád na tomto odkazu.

Provozovatelé přívozů a Hotel AKTIV*** přejí pěkný zážitek.