slideshow slideshow slideshow slideshow

PRO CYKLISTY

Na kole do přírody

Region a především okolí Lipenského jezera je rájem pro cykloturisty. Značené cyklotrasy, vedoucí krásnou přírodou, propojují turisticky zajímavá místa. Trasy jsou vyznačeny na mapě.
Vydat se na kole do přírody umožňuje prožít krásnou aktivní dovolenou. Cyklotrasy Vás povedou hlavními turistickými centry s potřebnými službami a zázemím pro zajištění Vaší příjemné aktivní dovolené a zároveň se po nich dostanete k přírodním a kulturním atraktivitám této překrásné oblasti.
Množství cyklotras nabízí možnosti, jak pro zkušené cyklisty, tak pro turisty, kteří chtějí jen jízdu na kole vyzkoušet. Každý si jistě najde trasu, vyhovující právě jemu. Nepřeceňujte své síly a pamatujte, že důležitější je vrátit se, než ujet co nejvíce kilometrů.


Osobně doporučujeme: 

devil Nejsnažší i pro ty nejmenší: Cyklostezku a In-line stezku kolem dolní části Lipenského jezera - Přední Výtoň - Lipno - Frymburk (s použím přívozu na Frýdavu) a zpět do Přední Výtoně. Nezapoňte na zastávku u "Lipenské Víly".

yes Určitě nezapomeňte si vyšlápnout na Vítkův Hrádek, který je nedaleko hotelu - výhled Vás určitě odmění.

cheeky Kolem Vítkova kamenu. Osobně považuji za nejkrásnější, objet vrch Vítkův kámen v nádherné přírodě. Kolem zaniklých obcí, částečně kolem Schwarzenberského kanálu, kousek v Rakousku, a k jezeru s nádhernými výhledy.

Nezapomínejte na bezpečnost a vždy používejte ochranné pomůcky.

TIP HOTELU AKTIV***: při plánování trasy nezapomeňte využít přívozy, na Lipně se nacházejí celkem tři (Horní Planá, Dolní Vlatvice, Frymburk). Rozhodně to bude zážitek nejen pro Vaše děti, ale i pro Vás!

Okruhy


Krumlovská 74,2 km
Přírodní a kulturní zážitek na okruhu spojujícím dva velmi významné turistické cíle Šumavy a jižních čech – Lipensko a Český Krumlov.
Hořice na Šumavě – Skláře – Kladenské Rovné – Přelstice – Kájov –
Český Krumlov – Větřní – Zátoň – Branná – Větrná – Malšín – Frymburk – Milná – Muckov – Černá v Pošumaví – Muckov – Hořice na Šumavě.

Okolo Lipna 108,2 km
Náročný cyklookruh po kterém objedete celé Lipenské jezero a vychutnáte si krásy obou břehů.
Loučovice – Čertova stěna – Vyšší Brod – Mnichovice – Kapličky – Spáleniště – Pasečná – Svatý Tomáš – Kyselov – Račín – Přední Zvonková – Zadní Zvonková – Huťský Dvůr – Schwarzenberský kanál – Nová Pec – Horní Planá – Hůrka – Černá v Pošumaví – Milná – Frymburk – Slupečná – Lipno nad Vltavou – Loučovice.

Svatotomášským pohořím 34,0 km
Hustě zalesněným Svatotomášským pohořím se zříceninou hradu Vítkův hrádek a krajem “opuštěných vesnic”.
Přední Výtoň – Spáleniště – Pasečná – Koranda – Rozcestí u Janovy cesty – Svatý Tomáš – Vítkův Kámen – Mírová cesta – Frýdava – Přední Výtoň.

Vltavským kaňonem 39,9 km
Údolím řeky Vltavy s nádherným kamenitým korytem a známou národní přírodní rezervací Čertova stěna.
Vyšší Brod – Mnichovice – Kapličky – Spáleniště – Přední Výtoň – Frýdava ( převoz / ferry / Fähre) – Frymburk – Lipno nad Vltavou – Loučovice – Čertova stěna – Vyšší Brod.

Schwarzenberská cesta 61,0 km
Krajinou podél Schwarzenberského plavebního kanálu.
Černá v Pošumaví – Dolní Vltavice (převoz) – Kyselov – Rozcestí u Janovy cesty – Koranda – Ježová (CLO) –rakouská Kanalstrasse – Zadní Zvonková / Schoneben (CLO) – Nová Pec – Horní Planá – Černá v Pošumaví.